Защо италианската публика е освиркала оценка на БГ ансамбъла на СП по ХГ?

Дали защото оценката на 3+2 съчетанието за многобоя  не е достатъчно висока, каквато е едната интерпретация, или защото е по-висока от тази на италианския ансамбъл, каквато е интерпретацията на фенката в залата Аначил Бонбоневи?

Както се казва, колкото свидетели на случващото се, толкова интерпретации. Но във ФБ страницата The Knotted Ribbon италиански коментирали всъщност потвърждават интерпретацията на Аначил Б. Те явно смятат, че при равностойни БГ и италиански композиции 3+2 българките са допуснали изтърване (онова на топката) и са имали други неточности, затова не са заслужавали по-висока оценка от ИТА. Не знам дали италианките са били по-близо до перфектност и дали сумарно техните трудности са равностойни на БГските съчетания. Възможно е да става дума за „моето пиле е най-хубаво“. БГ съчетанията вече позагубиха Уау ефекта си за година и отстрани по-стриктно се взират в изпълнението, особено когато имат интерес. ..

Но иначе реализмът според мен помага дори и в спорта. Въпреки че спортът е доста като панаир на суетата и спонсорствата, както и това да изглеждаш винаги добре и победител в очите на спонсори и широката публика, явно се оказват по-важни от реализма. От друга страна, вероятно няма как един и същ човек/хора да се грижат за всичко наведнъж: функциите „имидж и спонсори“ и „вътрешно организационни“ е добре да са на различни рамене. И двете тежат много. Говоря абстрактно и малко наизуст - не знам как е в БГ и другаде.

Коментари

Популярни публикации от този блог

Човекът е социален ИНДИВИД

Подадох сигнал за сеч, оказала се формално законна

V Антон Макаренко: Докуфилми, аудиокниги и филми, свързани с този голям Чоеек